Sanda Spa
   

Neşe ve Mutluluğun Yeni Adı: ALEGRIA PARFÜM

Bu yazının konusuna doğum günümde hediye edilen bir parfüm vesile oldu. Kokusu bana çok iyi gelen bu ürün, bildiğim bir marka da değildi. Ben de haliyle hikayesini merak ettim.

Her şey bundan 8 sene önce, Alegra Reyna Benardete’nin sıkıcı bulduğu kurumsal hayata veda edip, kendini keşif yolculuğunda aldığı birçok eğitim ve seminerlerin akabinde, hayatına Nefes Eğitmeni olarak devam etmeye karar vermesiyle başlıyor… Başarılı bir nefes koçu olan Alegra, aldığı her doğru nefeste; kendisine iyi gelen şeyleri, yaşamdan beklediklerini, hay­allerinin peşinden nasıl gideceğine dair istek ve inancını daha iyi keşfeder olmuş. İç sesine kulak verdiğinde ise; duyduğu şey ALEGRIA ismi ve onunla beraber “bir parfüm yarat” imiş.

Tabii hiç yoktan oluşmamış bu sesler. Rahmetli babası 70li yıllarda Nişantaşı’ndaki Reyna Parfümeri’yi açan kişi olunca tahmin edersiniz ki; tüm çocukluğu kokular, aromalar, parfüm şişeleri içinde geçmiş Alegra’nın. “Parfüm benim için çok önemliydi. Çocukluğumun en güzel anlarını toptan ve perakende mağazalarımızda geçirdim. Eve küçük şişelerle dönmek, onları biriktirmek eğlence kaynağıydı. O dünyanın içinde pırıltı ve ışıltı yayan şeylere olan mer­akımı 5-6 yaşlarında keşfetmiştim. Işık yayan objeler bana sonsuzluk ve hayatın ne kadar eş­siz olduğu hissini veriyor, ruhumu besliyor. Onların başında parfüm şişeleri gelirdi.” diyor Alegra.

İşte yıllar sonra; içinde canlanan bu hatıralarla beraber iç sesine kulak vermesi sayesinde, parfümeriyi yeniden hayatı­na almış. “Her şey bir hayalle başlar. Son yıllarda bu hayalimi her düşündüğümde içime sevinç ve neşe doluyordu. Bir yıl kadar önce ilk adımı atıp kendi firmamı kurdum. Parfüm içeriklerini kendi içsel yolculuğumdan ilham alarak yarattım. Markamın ismini de kendi adımdan esinlendim. Alegria’nın anlamı: NEŞE ve MUTLULUK…” diye heyecanla anlatıyor.

Hayalini kurduğu şey; bu parfümü kullanan kadının; kendisini neşe ve mutlulukla ifade etmesi, kendi özünden gelen sesleri duyarak yaratıcılığını bu yaşamda özgürce gerçekleştirmesi.

ALEGRIA serisinin ilk ürünü “XVII” (17) Aralık başında hazırlandı. XVII’nin de ayrı bir anlamı var: 1 yeni başlangıcını temsil ediyor, 7 ise mucizesinin gerçekleşmesi… Bu iki sayının toplamı 8 ise; sonsuzluk, bolluk ve yaratımın rakamı.  

Alegria XVII’nin lirik tonu ise; rengarenk çiçeklerden, nar çiçeği, yase­min ve vanilya ile harmanlanmasından oluşuyor.   

“En büyük arzum bir Türk kadını olarak Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek. Bu kokunun kullanıldığı alanlarda da, kişilerin aldığı nefeste neşeyi ve mutluluğu içlerine çekmelerine vesile olmak beni çok mutlu edecek.” diye temennisini dile getiriyor Alegra Benardete taze girişimci bir kadın olarak.

Ve bir itiraf: Ben de her kullandığımda içimde bir neşe, bir pır pır hali hissediyorum… Gerçekten… Ve bu ruh halindeyken etrafıma da bu enerjiyi yaydığımı düşünüyorum. İnanması güç mü? Bir deneyin o zaman bence 🙂

alegria.com.tr

Hillsider Magazine 87 / Yaz sayısı – 2017 / İyi Hissettirenler 

Bir cevap yazın