Sanda Spa
   

212 Photography İstanbul (8-18 Ekim 2020)

Fotoğraf sanatına gönül verenler yaşadı!

10 gün boyunca Dünya’dan ve Türkiye’den fikirler ve #fotoğraf sanatından eserlerle #kültürel etkileşim yaratacak #212PHOTOGRAPHYISTANBUL 8 Ekim’de start aldı.

Bu yıl 3. kez düzenlenen 212 Photography Istanbul, 8-18 Ekim 2020 tarihleri arasında festivale özel bir rota dahilinde 5 farklı mekanda gerçekleşiyor. Fotoğrafı evrensel bir dil olarak benimseyen #festival, çok sesli, multidisipliner yapısıyla farklı bir tartışma ve buluşma platformu yaratmayı amaçlıyor. 10 gün boyunca sürecek festival T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla ve OPPO’nun sponsorluğunda hayat buluyor. Sergiler, online atölyeler, film gösterimleri, söyleşiler, portfolyo değerlendirmeleri ve uluslararası bir yarışmanın yer aldığı programıyla hayli kapsamlı bir içeriği var festivalin 🙂


Foto: #MichalCheblin #212Photographyİstanbul

Dünya’dan ve Türkiye’den Fikirler ve Eserler Kültürel Bir Etkileşim Yaratacak !

Eserleri, New York Metropolitan Müzesi, SF Moma gibi pek çok koleksiyonda yer alan İsrailli fotoğrafçı #MichalCheblin, cüretkar ve şaşırtıcı işleri ile tanınan #OukaLeele, temiz minimalist dünyalar yaratmasıyla adından söz ettiren #ClemensAscher, dijital çağın fotoğrafçısı #JuliaHetta, geniş bir dekor içine yerleştirdiği karakterleri ile bilinen Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda da temsil edilen Hollandalı fotoğrafçı #EllenKooi, ilhamını insanlardan alan işlerinde ahenk ve dengenin uyumu üzerinde duran #MáriaŠvarbová, performans, video, enstalasyon, animasyon, resim, çizim ve heykel alanlarında eserler üreten Rus topluluk AES+F, günlük hayatın içindeki ahenge ve güzelliğe odaklanarak bir tür hikaye anlatıcılığı yapan #GregoryEscande, #Fotoğrafevi işbirliği ile eserleri sergilenecek İstanbullu fotoğrafseverlerin yakından tanıdığı Magnum fotoğrafçısı #BrunoBarbey, İstanbul surlarını fotoğraflayan #MetinÇavuş, doğal ve kültürel mekanların içsel ve subjektif deneyimlerini ifade edebilmek için hareketli ve hareketsiz imgelerin arasındaki cizgiye ve çok yönlü bakış açısına odaklanan #BegümYamanlar program sanatçıları arasında.

OPPO Mobil Fotoğrafçılık Sergisi’nde; Didem Soydan, Kerimcan Duman, Koray Özpalamutçu, Murat Dağaslan, Sefa Yamak, Umut Eker’in fotoğrafları bomonaitada Alt’ta yer alacak. Kendine Has Sergi’de ise Emre Doğru ve Leo Xandre’dan özel bir seçki festival programında yer alıyor.

Tüm programın ayrıntılarını https://212photographyistanbul.com/tr/ adresinden edinebilirsiniz. Müthiş eserler, sanatçı sohbetleri ve atölyelerle #fotoğrafsanatı na doyacağımız bir festival bizi bekliyor… Sonra #demedidemeyin 

#sanatiletişimi#demedidemeyincom#sergi#exhibiton#istanbuldasanat#artinistanbul

Bir cevap yazın