Sanda Spa
   

Bir Gün Herkes Kokteyl İçecek!

Kokteyllerle aram pek yoktu. Artık var. Sebebi; enerjisi hiç tükenmeyen semtimiz Beyoğlu Asmalımescit’te açılan bir kokteyl bar: 5 Cocktails&More! Sadece 5 kokteyl mi yapıyorlar diye soranlara da cevabım hayır. Adındaki 5in de hoş bir hikayesi var. Hem ortakların numeroloji merakı ve 5 rakamının kendi anlamlı / uğurlu sayıları olması, hem de mekanın kapı numarasının 5 olması kadersel bir şekilde buluşturmuş onları. Yoksa mekan, profesyonel mixologistlerin elinden çıkan 30 farklı kokteyl ile en iyi olma iddiasını baya ortaya koyuyor.

5 Cocktails&More, iş çıkışı, yemek öncesi ya da sonrasında bir şeyler içip, dostlarınızla sohbet edebileceğiniz ve ev partisi tadında eğlenebileceğiniz, keyifli bir mekan. Sahipleri de birbirinden renkli isimler olunca, yıllardır ayak alışkanlığımız olan semte daha bir merakla gider oldum. İşin bi ucundan köşe yazarı ve DJ Oben Budak, bi ucundan Tektekci’nin kurucuları, bir diğer ucundan da moda editörü ve stil danışmanı Alexander Kokoskeriya tutmuş, Türkiye’yi kokteyl kültürü ile tanıştıran isimlerden Cengiz Bazarbaşı‘nı da yanlarına almışlar.

Menüsünde, klasik kokteyllerin orijinal ve yeniden yorumlanmış “new era” versiyonları yer alıyor. Bu da yetmemiş, misafirlerin kişisel damak tatlarına uygun olarak, mixologistler tarafından özel kokteyller hazırlayıp, kişiye özel “Haute Couture” servis de yapıyorlar. Bu “Haute Couture” detayını, en az kokteyllerinde endüstriyel, hazır şurup kullanmamaları kadar beğendiğimi itiraf ediyorum. Evet, şurupları da doğal, hatta içeceklerde kullandıkları bazı meyve ve bitkiler gibi kendi üretimleri. Bitkileri de tavana kadar uzanan ışıltılı barın içindeki minyatür bahçede (!) yetiştiriyorlar. Benim içtiğim votka ve taze orman meyveleri ile hazırlanan kokteyl epey lezzetliydi. Burada kokteyl fanatiği olunur.

5 coctails and more 2 -- foto: onur yuksel

5 Coctails and More 2 — Foto: Onur Yüksel

Ekip yazın da Alaçatı’da olacakmış. Göz Lounge’un hemen yanında. Alaçatı fanatiklerine duyurulur.

IG: @5istanbul

Hillsider Magazine 83 / Yaz Sayısı – 2016 / İyi Hissettirenler 

Bir cevap yazın