Sanda Spa
   

Çağdaş Hikayeler 2 Sergisi

Bu sezon kaçırmamanız gereken süper bir sergiden bahsedeceğim şimdi size. Elinizi çabuk tutun, Ekim sonları sergiyi görebileceğiniz son tarihler, ona göre.

Çağdaş sanat, galericilik, sanat yatırımcılığı vb gibi kavramlara rastladığımda aklıma ilk gelen isimdir Çağla Cabaoğlu. Sanat camiasında ciddi bir namı vardır. Pek çok başarısı ile hak da etmiştir bunu. Eski ve sevgili arkadaşım diye yazmıyorum bunları; gerçekten büyük emeği var çağdaş sanatın ülkemizdeki gelişiminde. Son işini; serginin zenginliği itibariyle Abdi İpekçi’deki kendi galerisi yerine 42 Maslak Art! Space Gallery’de açmaya karar vermiş. Çok doğal… Sergide 26 sanatçının 60’a yakın eseri bir arada… Ancak müzelerde görebileceğiniz bu devasalıkta bir sergi 800 m2’lik bir alana yakışırdı.

img_1165

Çağdaş Hikayeler 2 Sergisi / Eser: Kurt Bullend

Geçtiğimiz aylarda İzmir’e çıkartma yapan serginin ilki orada da hayli ses getirmişti. Şimdi sıra İstanbul’un. Hatta bu serginin yurt dışı hazırlıkları dahi yapılıyor. Çağla daha önce de 2010 senesinde, Şanghay Sanat Fuar’ına Türkiye’den 120 eser taşımıştı. Çok volümlü, yankısı büyük, kitlesel işleri seviyor Çağla. Sanatçıları da bu mobil olma halinden pek memnun. Serginin tüm bu özellikleri dışında bir kuşak sergisi olması da ilginizi çekebilir. 1963 ile 1983 doğumlulardan oluşuyor sanatçılar kadrosu. Ayla Turan, Barış Sarıbaş, Beyza Boynudelik, Evren Erol, Fatmagül Karadeniz, Fulya Asyalı, Gökhan Deniz, Gökte Tunç, Gülce Yelken, Güneş Çınar, Hakan Çınar, Hakan Kırdar, Hakan Bilal Karakaya, Hasan Araptarlı, İlke Kutlay, Kerem Ağralı, Kurt Bullend, Levent Morgök, Nadide Akdeniz, Necip Baykara, Olgu Ülkenciler, Rengin Altınalmaz, Rüchan Şahinoğlu, Serpil Kapar, Uğur Çakı ve Varol Topaç; Çağdaş Hikayeler 2 Sergisi’nde bu 30 senelik dönemi; kendi tarihsel, kültürel, mitolojik, lirik ve/veya politik temalarla ilişkilerini/ilgilerini ortaya koyan bir seçkiyle karşımıza çıkıyorlar. Bir ağırlık merkezi yaratan, multidisipliner bu serginin organik olması da 42 Maslak Art! Space Gallery’i birden fazla ziyaret için geçerli bir sebep. Kendi içinde devinimi olacak. Eylül ikinci yarısından sonra, sanatçıların yeni işleri eklenecek sergiye, yeni düzenlemeler yapılacak.

En başta dediğim gibi: kaçırılmaz !

Çağdaş Hikayeler 2 Sergisi / by Çağla Cabaoğlu Gallery

Çağdaş Hikayeler 2 Sergisi / by Çağla Cabaoğlu Gallery

Hillsider Magazine 84 / Sonbahar Sayısı – 2016 / İyi Hissettirenler 

Bir cevap yazın