Sanda Spa
   

Bu Osman Başka Osman!

Şimdi yüzünü tüm dünyaya dönen bir markadan bahsedeceğim: “BoulevardOsman”dan… Ve onun yaratıcısı, tatlı mı tatlı Sedef Çalarkan’dan… 2000li yılların ortalarından beri takip ederim kendisini. Yorumladığı Neo-Osmanlı akımıyla konsept tasarım konusunda dikkatimi çekerdi hep. El sıkışıp, kaynaşmamız ise bugünlere kısmetmiş. Bana göre Türkiye’nin gururlarından biri. Louis Vuitton, Arzu Kaprol, Derin, Telsim gibi önemli uluslararası firmalarda yönetici ve marka danışmanı olarak çalışan Sedef, 2005 yılında kendi markası olan “Osm@n”ı kurmuştu. Zaman içinde Apple, Kotex, Miller, Vodafone, Çapamarka Grup, L’Oreal gibi birçok önemli marka ile de işbirliği yapmış, uluslararası bağlarını da genişletmiş. Geniş kitlelerin dikkatini, Dünyanın en ünlü elması kabul edilen “Kaşıkçı Elması”nı stilize ederek hazırladığı koleksiyonla çekmişti Sedef. Yakın zamanda da Sultan Abdülmecit döneminin sembollerinden onurlandırma aracı olarak kullanılan “Sultan Abdülmecid Döneminin Mecidiye Nişanı” ile tarihi bir yolculuğa çıkarmıştı bizi. Bayıldığım bir koleksiyondu. Şimdi de Dubai ve Moskova gibi lüks şehirlerde de satışa sunulan BoulevardOsman ile moda dünyasına, çanta ve aksesuarın yeni bir yorumuyla damga vuruyor.

Adını Paris’in ünlü caddesi “Boulevard Hausmann”dan alan BoulevardOsman’ın temeli, Dünyada yükselen bir moda akımı olan spor-lüks şıklık. Markaya ait tasarımlarda, dönemsel ve popülist olmanın aksine klasikleşmeye aday çizgiler var. Sırt çantaları, minik bohçalar, clutchlar, minik postacılar gibi değişik modellerdeki çantaların tam ortasındaki kocaman kaşıkçı elması motifi ile ışıltı ve şaşaa severlerin havası tam. Öte yandan modeller o kadar sade ki; bu çantalarla Beşiktaş–Kadıköy vapurunda bile aykırı durmazsınız. Önemli bir diğer nokta da, koleksiyondaki tüm parçaların dışı gibi içleri de gerçek deri. Haliyle fiyat aralıkları 375 TL ile 12.000 TL arasında değişiyor.

BoulevardOsman by Sedef Çalarkan

BoulevardOsman by Sedef Çalarkan

BoulevardOsman by Sedef Çalarkan - Beyaz

BoulevardOsman by Sedef Çalarkan – Beyaz

Sedef Çalarkan’ın son sürprizi ise Abdi İpekçi Caddesi’ndeki Berinza mağazası için tasarladığı yepyeni yaz koleksiyonu.

Sedef_Çalarkan_ss_2016_for_berinza_couture tshirt_ve_anka_kuşu

Sedef_Çalarkan_ss_2016_for_berinza_couture tshirt_ve_anka_kuşu

Birlik ve çokluk gibi iki zıt kavramı simgeleyen Anka kuşunun göz alıcı parlaklığını yansıtan koleksiyon; özel tasarım t-shirt’ler, deri yelekler, deri ince fularlar, deri montlar, etekler ve çanta, bileklik gibi aksesuarlardan oluşuyor. Kısaca, bu yaz iyi hissetmek için üzerinizde ve elinizde taşıdıklarınıza çarpıcı ilaveler yapabilirsiniz. Kesinlikle önerilir.

www.boulevardosman.com

Hillsider Magazine 83 / Yaz Sayısı – 2016 / İyi Hissettirenler

Bir cevap yazın