Sanda Spa
   

İnsanın Tasarımdan Başı Döner mi? Döner!

Boğaz hattının en şık tasarım mağazalarından ve Bebek semtinin en sevimli noktalarından biri olan Chic Town Deco’ya adım atarsanız, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Dünyanın her köşesinden özel olarak getirilmiş tasarım objeleri başınızı öyle bir döndürecek ki; orada gene tasarım harikası koltuklardan birine çöküp, mağazanın kurucu ortaklarından Mimar Tülay Beşir’in bir acı kahvesini içmek isteyeceksiniz…

1 yıl kadar önce açılan Chic Town Deco’da aydınlatmadan, mobilyaya, ev tekstilinden dekoratif  aksesuarlara kadar bir çok farklı tasarım ürün ve sanat objesi yer alıyor. Her birini sevdim, neredeyse hepsi benim olsun istedim. Ama en çok aklım kalanlar, -kişisel olarak renk cümbüşüne bayıldığımdan olsa gerek-, Lübnan Firması Bokja’nın geleneksel teknikle üretilmiş el yapımı tasarım koltuk ve kanepeleri oldu. Ünlü Alman tasarımcı Thomas Hoffman’ın enerjik, renkli, eğlenceli, el yapımı ve el boyama özel tasarım mobilyaları ve objelerine, İtalya’nın 100 yıllık seramik firmalarından Rometti’nin geleneksel el yapımı, farklı temalardaki vazo, kase ve  dekoratif tasarımlarına, Paris’li Ateliers’in Louvre Müzesi sanat koleksiyonuna, İtalya’nın lider mobilya firması Dialma Brown‘un vintage, loft, endüstriyel, country tarzı mobilya, lamba, ayna ve objelerine veee Philippe Starck, Marcel Wonders, Patrica Urquiola, Melone Bourge gibi tasarım dünyasının ikonlarının özel çalışmalarına da hayran kalmadım dersem eksik bir yazı olur bu.

Bugüne kadar mimar olarak da birçok projeye imza atmış olan Tülay; bu ürünleri seçerken amacının; günümüz dünyasının hızlı koşuşturmasında kişileri evlerinde, iş yerlerinde, iyi, farklı, enerjik ve neşeli hissettirmek, hayallerindeki yaşam ortamını gerçekleştirmelerini sağlamak” olduğunu söylediğinde onu hiç tereddütsüz takdir ettim. İyi Hissettirenler başlıklı yazılar yazmaya kalkışmış, önerileri ile insanların iyi hissetmelerinde payı olduğunda mutluluk duyan biri olarak ne demek istediğini gayet iyi anlamıştım.

Demedi demeyin, yolunuzu en kısa zamanda Bebek Hamam Sokak No:5’e düşürün bence. Hele evinize ya da sevdiklerinize hediye olarak ne alsam diye düşünüyorsanız.

www.chictowndeco.com

Hillsider Magazine 81 / Kış sayısı

chic town deco 1

Bir cevap yazın