Sanda Spa
   

Nişantaşı’nın Parlayanı: Blush Atiye

Açıldığı günden bugüne gündüzü ayrı, gecesi ayrı o kadar çok vakit geçirdim ki Blush’da… Sonra da dedim; bana bu kadar iyi hissettiren bir yeri neden yazmıyorum? Yazayım iki satır…

Atiye Sokak pek bir hareketlenip, popülerleştiğinden bu yana biz de bolca gider olduk haliyle, mahalleliler olarak. Güzel, canlı bir sokak oldu. Kimilerinin yolunu uzatıp, sırf podyumda yürüme duygusunu yaşamak adına o sokaktan geçtiği bile rivayet ediliyor J Önceleri başka bir işletme vardı 7 numaralı binada. Sonrasında mekan el değiştirdi dediler. “Kim aldı acaba? Neye benzeyecek? Sevecek miyiz ? Müzikler kafa şişirmez inşallah… Kendimizi iyi hissedecek miyiz? Servisi nasıldır ki? Personeli güler yüzlü olsa bari…”  Ha tabii bir de “fiyatlarda uçmazlar umarız…” gibi düşüncelerdeydik ki; mekanı Kerim Kumla’nın aldığını öğrendik. Sene 2013… Pek sevindik. Kerim başarılı bir iş adamı, ayrıca gezmesini, eğlenmesini bilen, zevkli bir arkadaşımız… Hımmm, muhtemelen Blush’ı seveceğiz…. Ve öyle de oldu, sevdik. Bir ara mekanda kısa süreliğine farklı bir isimle başka bir işletme bulunsa da, Blush yine kendi özüne döndü ve onu özleyenlerin yüzünü güldürdü.

Blush’ın Atiye Sokağa bakan bahçesi daha çok atıştırmalıklar eşliğinde bir şeyler içen ve yoldan geçenleri izleyenlerle dolarken, yaklaşık 500 m2’lik alanının üst katı hem öğlenleri hem de akşamları, özenilmiş lezzetleri tatmak isteyenlerle taşıyor. Nezih bir lezzet yolculuğu için üst katın sıcak atmosferi tavsiye edilir.

Blush Atiye

Blush Atiye

Blush Atiye

Blush Atiye

Ama asıl benim Blush’da en sevdiğim bölüm arka bahçesi. Nişantaşı’nın iç içe, birleşik nizam mimarisinin içinde baya bir yüksek tavanlı, kışın bile dolunayı, yıldızları izleyebildiğin, yeşilliklerle bezenmiş rüya gibi bir ortam… Gelen, gitmek istemiyor… Tavana kadar ışıl ışıl barı, mutlaka ikincisini de isteyeceğiniz kokteylleri, havadar ortamı ve de master DJ Cengiz Cebeci’ye emanet kaliteli, güzel müzikleri ile yaz – kış favorim. Bu şık bahçenin; zarif localarında, uzun barında ve geniş pistinde nice partiye, nice kutlamalara şahit oldum. Hani yeni nesil Türkçe’de “yıkılıyor” deniyor ya artık iyi ve kalabalık yerler için… Öyleydi yani. Bir de Salı akşam erken saat ritüeli var ki mekanın, dillere destan. Müzikler Cengiz’den şarkılar Amerikalı kabere sanatçısı Shia Shahar’dan… Mekana Frank Sinatra mı gelmiş, sahneye Dean Martin mi çıkmış anlayamıyorsunuz. Canlı canlı caz, funk, soul, blues ziyafeti…

Blush Atiye

Blush Atiye

Blush Atiye

Blush Atiye

Anlayacağınız şimdilerde gözde olan mahalle barı konseptinin geniş alana yayılmış, entegre keyif sunan hali Blush. Hem bol eş-dost görebilir, hem sakin sakin gündüz kahvenizi içebilir, hem iş çıkışı ön ya da arka baçesinde stres atabilir, isterseniz dostlarla paylaşımlık yerel lezzetlerle klas bir rakı sofrası kurabilir, isterseniz yemek sonrasında bara geçip, gönlünüzce eğlenip, dans edebilirsiniz.

Her haliyle size kendinizi iyi hissettireceğine eminim.

ig: @blushatiye

rez: 0212 343 24 35 

Hillsider Magazine 85 / Kış Sayısı – 2016 / İyi Hissettirenler 

 

Bir cevap yazın