Sanda Spa
   

20 Kadın 1 Marka — Kadının Gücü

Yine yakınlarda bir gün, yoğun bir toplantı sonrası hafif bir baş ağrısı ile, Teşvikiye Camii’nin yanından aşağı inen ara yoldan yürüyerek eve dönüyorum. Baş hizamda bir vitrine takıldı gözüm. 20k Tasarım Takılar yazıyor camda. Benim gibi mücevher / takı delisi ağır grip olsa fark etmez. O mağazaya girilecek! İyi ki de girmişim! Hem gördüklerim, hem duyduklarım, hem de orda tanıştığım cici insanlar bana o kadar iyi geldi ki, baş ağrımdan eser kalmadı. Takılar bir harika ama ben asıl hikayelerine bayıldım. Birbirinden farklı yaş gruplarından, farklı kariyerlere ve farklı tarzlara sahip 20 kadın takı tasarımcısı bir araya gelmiş ve eşine az rastlanır bir ortak takı mağazası konseptini hayata geçirmişler. Kadının gücü! Bu 20 yaratıcı kadının bir araya geliş hikayesi, Cağaloğlu’ndaki Mahreç Sanatevi’nde tasarım ve artık yok olmaya yüz tutan meslek dallarından biri olan sadekarlık eğitimi alırken başlıyor. Altın ve gümüş gibi değerli madenlere şekil vermeyi öğrenirken, parmakla gösterilir bir sinerji ve kadın girişimciliği örneğiyle 20k projesini hayata geçiriyorlar.

Tasarıma gönül vermiş bu şahane kadınlar; Ahsem Kaya, Candan Demirdik, Ebru Ural, Eda Meriç, Emine Akçakaya, Gökçe G. Örenli, Gözde Erdoğan, Merve Süter Acar, Münire Ulupınar, Nejla İşcan, Neylan Özdemir, Pegah Moshfeghi, Sara Beri, Sedef Vural, Sibel Tüfekçiler, Şebnem Arslan, Şenay Şenöz, Şerife Oylan, Tülay Geçer ve Zeynep Çisem Sezer el emeği, göz nuru koleksiyonlarını 20 eşit standa dağıtmışlar mağazada. Her şey kardeş payı. Dükkanları minik ama hayal güçleri ve kalpleri kocaman… Hem tasarlıyorlar, hem de elleriyle üretiyorlar. 20k Tasarım’ın fark yaratan en önemli özelliklerinden biri; hayalindeki takıyı tarif edenlere sadece kendilerine veya sevdiklerine özel tasarımlar yapıyor olmaları. İster hayalinizdeki takıyı sıfırdan tarif edin, isterse beğendiğiniz bir tasarım üzerinde değişiklikler talep edin, size her şekilde yardımcı oluyorlar.

Zevkiniz, bütçeniz nasıl olursa olsun en azından bir ürünü beğenip, alacağınıza ben eminim. Ben mesela, her uğradığımda bir şey almadan duramıyorum 🙂 20k’da altından gümüşe, deriye, pırlantadan doğal taşa birbirinden şık, her tarza, her keseye hitap eden klasik, etnik ve modern koleksiyonlar var. 80 TL ile 4 bin TL arasında değişen fiyat aralığında öğrenciye de, plaza kadınına da hitap edecek bir şeyler bulmak mümkün…  Sonra demedi demeyin 🙂

20k.com.tr

20k Tasarim Takilar-Pegah Moshfeghi kupe

20k Tasarım Takılar-Pegah Moshfeghi küpe

20k Tasarim Takilar - Eda Meric Koleksiyonundan - yuzuk

20k Tasarım Takılar – Eda Meriç Koleksiyonundan – yüzük

20k - Ebru Ural - Kolyeler

20k Tasarım Takılar – Ebru Ural – Kolyeler

 

Bir cevap yazın